Podczas sobotnich warsztatów dla dzieci i rodziców oficjalnie powitaliśmy wiosnę … w kuchni. Pod okiem kucharza nasz stół zamienił się w wiosenną łąkę, na której zamieszkały kurczaczki z jajek, kanapkowe motyle i koty z nowalijek. Było twórczo i bardzo kolorowo!

Mamoteka.pl zaprosiła rodziców z dziećmi do wspólnego gotowania. Chcieliśmy powitać wiosnę inaczej niż tradycyjną marzanną. Oprócz tego, że zaczyna się ona w przyrodzie, wkracza również na nasze stoły. I właśnie tam ją witaliśmy. Tym samym oficjalnie rozpoczęliśmy naszą akcję „Pogotuj mi, Mamo! Pogotuj mi, Tato!” (choć tym razem najmłodsi uczestnicy prosili: „Pogotuj ZE MNĄ! „).

IMG_0919

Warsztaty poprowadził spec od kuchni artystycznej, kucharz i tato – Grzegorz Szewczyk. Przyniósł ze sobą kilka prostych, ale bardzo inspirujących pomysłów.

IMG_0979

Zaczęliśmy od kurczaczków – w końcu Wielkanoc za pasem.

IMG_0876

Wystarczyły ugotowane jajka (od  gospodarza!) i trochę warzyw.

IMG_0894

Okazało się, że dzieci nie mogą się oprzeć jajkom zaserwowanym w tej postaci. Stąd część kurczaków nie doczekała oficjalnego śniadania:)

IMG_0909

Podobny los spotkał kanapki w kształcie motyli.

IMG_0969

I te w kształcie kotów.

IMG_0968

Dzieci odkrywały artystyczny potencjał warzyw. Wspólne gotowanie pobudziło nie tylko ich wyobraźnię, ale też apetyty!

Nic dziwnego, skoro nasz stół przy wspólnym śniadaniu wyglądał tak:

IMG_0976

Warsztaty zakończyliśmy robieniem wspólnej sałatki, do której wykorzystaliśmy, oprócz warzyw, również naturalne produkty przekazane przez partnera spotkania  – sklep internetowy StarganZdrowia.pl. Receptura powstawała „na żywo”, więc możemy się pochwalić własną, autorską warsztatową sałatką. Była pyszna! Oto przepis:

- ugotowana żółta soczewica,

- dwa rodzaje makaronu orkiszowego,

- pokrojone pomidory koktajlowe,

- rukola,

- dip: oliwa, cytryna, suszone bazylia i oregano, ząbek czosnku, trochę cukru z agawy, sól.

Śniadanie popijaliśmy herbatką owocową z miodem akacjowym, a na deser były ciasteczka z amarantusem i otrębami, które również przekazał  StarganZdrowia.pl.

Zdrowe śniadanie dodało nam energii, więc nie mogło zabraknąć zabaw w terenie.

IMG_1007

Po warsztatach z pełnym przekonaniem mogliśmy powiedzieć: witaj wiosno!!!

Serdecznie dziękujemy:

- Ojcom Sercanom z Księża Małego we Wrocławiu za udostępnienie sali i kuchni na warsztaty,

- sklepowi internetowemu StraganZdrowia.pl za ufundowanie produktów, dzięki którym było pysznie i zdrowo.

StraganZdrowia.pl to miejsce w sieci z najlepszymi produktami zdrowej żywności, organic food i naturalnymi suplementami diety.  W ofercie produkty z działu zdrowej żywności (kasze, ryże, makarony), zioła, produkty bezglutenowe oraz niskobiałkowe PKU, miody oraz miody Manuka, produkty świętej Hildegardy oraz Stefanii Korżawskiej. To baza produktów wywodzących się wprost z natury,  ale także wiedza na ich temat, ciekawostki z zakresu zdrowia, urody, zielarstwa.
http://www.straganzdrowia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

napisz pierwszy komentarz...