Pierwsze Targi Rzemiosła i Lokalnych Przedsiębiorców przy Szkole Podstawowej w Żórawinie były dla nas okazją do zaprezentowania tematyki warsztatów w związku z akcją „Pogotujmy Mamo, pogotujmy Tato” promowanych przez nasz portal.

Przygotowane domowe „Pizze i tarty w kolorach – inaczej” były jedynie przedsmakiem zaplanowanych od września 2014 roku cyklicznych spotkań dla dzieci i rodziców.

Przysmaki zostały przygotowane na bazie mąk: orkiszowej, żytniej i gryczanej oraz z przewagą królujących nam właśnie owoców i warzyw (m.in. z pobliskiego gospodarstwa Milejowe Pole).

Na tradycyjne kruche ciasto do tarty położone zostały owoce (np. truskawki, jagody, jabłka z rodzynkami, domowy dżem dyniowo-jabłkowym z zapasów oraz, dla odrobiny egzotyki, ananas). Tarty można polać syropem z agawy lub posypać pudrem z ksylitolu.

Bazą do pizzy było ciasto „pierogowe” z zaparzonej mąki orkiszowej, rozwałkowane na cienko. Warzywa dobrane były kolorami – co kto lubi. Duże zainteresowanie wzbudzał szczaw królewski, jako dodatek do pizzy zielonej :)

 

ZAPOWIEDZI WARSZTATÓW:

Wrzesień 2014: Pizza/Warzywa z grilla

Październik 2014: Drugie śniadanie

Listopad 2014: Król Ziemniak/Pieczemy chleb

Grudzień 2014: Pierniczki – warsztaty zdobienia

 

Śledźcie nas na http://mamoteka.pl/ i naszym fanpejdżu https://www.facebook.com/mamotekaPL

Do zobaczenia na warsztatach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

napisz pierwszy komentarz...