Dajmy dzieciom półmiski z sezonowymi warzywami i owocami, ciasto do zagniatania i trochę swobody – okaże się, że ich kulinarna wyobraźnia nie zna granic. I w każdym dziecku drzemie kreatywny kucharz, o czym przekonaliśmy się podczas naszych pizzowych warsztatów.

IMG_4150

 

 

Dzieci lubią pizzę – o tym wie większość rodziców. A rodzice lubią, kiedy dzieci jedzą zdrowo. Wbrew pozorom pizza to doskonały pretekst, żeby przemycić najmłodszym solidną porcję warzyw i innych wartościowych produktów. Trzeba tylko uruchomić kulinarną wyobraźnię i właśnie to robiliśmy podczas naszych warsztatów, na które zaprosiliśmy we wrześniu dzieci i rodziców do pizzerii Cztery Pory Roku na wrocławskim Jagodnie.

IMG_4179

Pod hasłem „Pizza w smakach jesieni” tworzyliśmy zupełnie nowe aranżacje tego ulubionego przysmaku dzieci. Kucharze z Czterech Pór Roku przygotowali pizzowe ciasto z mąki razowej i sos pomidorowy. Na warsztatowym stole zagościły sezonowe warzywa jak dynia, cukinia, kabaczek, kolorowe papryki, por, jesienne owoce – gruszki i śliwki – i dodatki – orzechy, pestki dyni i słonecznika. Do tego aromatyczne przyprawy dostarczone przez Stragan Zdrowia. Oprócz tradycyjnej mozzarelli był prawdziwy grecki ser.

 IMG_4182

Okazało się, że dzieci mają fantastyczne wyczucie smaku, a niesione radością twórczego gotowania potrafią stworzyć wyborne przysmaki. To tylko niektóre z ich warsztatowych kulinarnych dzieł:

IMG_4186-crop

Kto powiedział, że dynia nie może być wykwintnym dodatkiem do pizzy?

Albo gruszka?

Nie mówiąc o cukinii i porze.

IMG_4195IMG_4205IMG_4207

 

Dziękujemy pizzerii Cztery Pory Roku za udostępnienie lokalu, kuchni i pomoc kucharską.

Partner warsztatów: straganzdrowia.pl

StraganZdrowia.pl to miejsce w sieci z najlepszymi produktami zdrowej żywności, organic food i naturalnymi suplementami diety.  W ofercie produkty z działu zdrowej żywności (kasze, ryże, makarony), zioła, produkty bezglutenowe oraz niskobiałkowe PKU, miody oraz miody Manuka, produkty świętej Hildegardy oraz Stefanii Korżawskiej. To baza produktów wywodzących się wprost z natury,  ale także wiedza na ich temat, ciekawostki z zakresu zdrowia, urody, zielarstwa.
http://www.straganzdrowia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

napisz pierwszy komentarz...